O nás

Kynologický klub se nachází na okraji obce Koloveč, cesta je značena cedulí „KYNOLOGICKÝ KLUB“ před odbočkou z hlavní silnice.

Areál se nachází v místě bývalé cihelny, kde jsou prostory pro všestranný výcvik i relaxaci. Součástí areálu je klubovna, která nabízí dostatečné venkovní i vnitřní zázemí s kuchyňkou a WC, dále pak dvacet prostorných a bezpečných kotců pro odpočinek psů v průběhu výcviku.

Kynologický klub Koloveč je spolek lidí, kteří se rádi setkávají a společně se věnují nejen výcviku, ale i celoročním aktivitám pro prezentaci kynologických sportů, pořádají závody, zkoušky a výcvikové víkendy. Zároveň úzce spolupracuje s vedením městyse Koloveč na mnoha dalších akcích (dětský den, ukázky pro veřejnost). Díky své poloze a možnostem, které areál nabízí (zastřešené podium, zpevněná plocha před ním) se klub a jeho členové aktivně podílí a pomáhají při mnoha akcích obce, například při místních zábavách nebo při tradičním kolovečským mletím bab.

Sportovní kynologie

Klub navštěvují psovodi se svými čtyřnohými kamarády různých velikostí, ras i původů. Vítáme každé psí plemeno. Jsme zastánci toho, že se s každým psem dá cvičit, ale výcvik se musí uzpůsobit rase psa. Členové se zájmem o sportovní kynologii se schází pravidelně každé nedělní ráno v 9 hodin. Trénink stopování probíhá, pokud je příznivé počasí, v 8 hodin na okolních loukách.

Pro veřejnost pořádáme skupinové kurzy pro začátečníky, dospělé i děti s různými plemeny psů. Cílem kurzů je naučit účastníky základní ovladatelnosti psa, socializaci i navázání vztahů.

Agility

Na jaře roku 2012 jsme začali pod vedením a odborným dohledem Mgr. Veroniky Dudkové (ZKO Plzeň Doubravka) trénovat agility. V současné době se nás schází kolem deseti týmů (jeden tým = 1 člověk + 1 pes). Zdárně rozšiřujeme počet překážek našeho parkuru nejen vlastními silami, ale i s pomocí klubu a snažíme se vzdělávat v tomto psím – semináře, kurzy agilit.

Zájemci o tuto disciplínu s pejskem jakékoli velikosti plemene či křížencem jsou u nás v klubu vřele vítáni! Agility parta se schází po předchozí domluvě většinou v sobotu odpoledne, při intenzivním celodenním tréninku s trenérkou 1 – 2x za dva měsíce, většinou od 9 do 16 hodin. Od ledna do března jsou tréninky přesunuty do haly v Horšovském Týně.

tn00001

error